luzyce.jpgluzyce2.jpgluzyce3.jpg

 

Już wkrótce przystąpimy do współrealizacji niezwykłego projektu filmowego "Platerówki" upamiętniającego waleczne kobiety, które z odwagą i poświęceniem walczyły w czasie II wojny światowej o wolność Ojczyzny.

 

   

 

           Przedsięwzięcie ma charakter kulturalno-edukacyjny. Będzie to film dokumentalny
z  fabularyzowanymi  scenami  przedstawiającymi  wojenne  i  powojenne  losy żołnierek z 1 Samodzielnego Batalionu Kobiecego im. Emilii Plater. Jest to projekt z dziedziny historii o walorach dydaktycznych, promujący wartości patriotyczne i obywatelskie poprzez popularyzację wiedzy w ciekawej formie. Oprócz materiałów historycznych, wspomnień świadków wydarzeń oraz wywiadów z naukowcami w filmie znajdą się sceny batalistyczne, co uatrakcyjni całość projektu. Wiele zdjęć do filmu oraz do scen fabularyzowanych zrealizowana zostanie w trakcie Rajdu Pojazdów Historycznych "Łużyce 1945" w dniach 22-24.04.2016r.

Film będzie również doskonałą promocją naszego regionu a z pewnością Gminy Platerówka w Powiecie lubańskim ? miejsca, gdzie osiedliło się wiele kobiet ? bohaterek naszego dokumentu.

Zapraszamy do śledzenia efektów naszej pracy. Każdy z Państwa może wesprzeć nasz projekt dokładając swoją cegiełkę. Nawet niewielkie darowizny na ten cel będą dla nas cennym wsparciem. Ten film musi powstać! Nie pozwólmy, aby te dzielne kobiety, dziś już tak nieliczne, odeszły w zapomnienie.

 

Joomla templates by a4joomla