230,002 unikalne wizyty
Dane kontaktowe

Dane kontaktowe

Statut EuRegioKom

Akcja Lato 2016

AKCJA LATO 2016

GALERIA ZDJĘĆ


Dni Pieńska '2016

GALERIA ZDJĘĆ

RELACJA

PROGRAM '2016

Projekt Łużyce

PROJEKT ŁUŻYCE 1945

Zajęcia stałe

HARMONOGRAM zajęć

Warsztaty plastyczne

Warsztaty teatralne

Warsztaty taneczne

Nasze produkcje

Stowarzyszenia
ZHP
Związek Emerytów i Rencistów
ZKRPiBWP koło w Pieńsku
Stowarzyszenie Diabetyków
Zespół Ludowy Lasowianie
Zespół Ludowy Żarki
Klub Emerytowanych Pracowników Oświaty Belfer
Partnerzy
Wspierają nas


Strona główna

Euroregionalne Centrum Kultury i Komunikacji EuRegioKom Pieńsk
Jakob Bohme Życie i twórczość - projekcja filmu 04.11.16

Film popularnonaukowy pt. „Jakob Böhme – życie i twórczość”. To pierwszy w Polsce film przybliżający postać wielkiego zgorzeleckiego mistyka i filozofa. Reżyserem i producentem jest Łukasz Chwałko, zgorzelczanin. Jest to biograficzny film składający się z wywiadów, sfilmowanych miejsc związanych z główną postacią, grafik przedstawiających ważne wydarzenia z ówczesnej epoki oraz scen fabularyzowanych przedstawiających mistyka podczas przemyśleń i spisywania swoich dzieł.

Koncert piosenki francuskiej "Paryżu kocham Cię"

Koncert "Paryżu kocham Cię..." wielkie przeboje francuskiej piosenki w wykonaniu Janusza Zbiegieł. Artysta związany z paryskim teatrem muzycznym"Essaion" oraz z krakowskim Teatrem Piosenki Francuskiej występuje z dużym powodzeniem na scenach Francji,Polski,Niemiec.

Koncert Operetkowy "W krainie uśmiechu"

V Dziecięcy Bieg Uliczny o puchar Burmistrza - relacja

V Dziecięcy Bieg Uliczny Przeciwko Przemocy i Agresji o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Pieńsk

W piątkowe popołudnie, 7 października odbyła się V edycja Dziecięcego Biegu Ulicznego, dofinansowanego przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Jak co roku, trasa biegu wiodła od stadionu, gdzie był start, do EuRegioKom – mety. W tym roku w biegu wzięło udział 40 uczestników, w dwóch kategoriach wiekowych: 8-10 lat i 11-13 lat. Po ukończonym biegu na sali widowiskowej w EuRegioKom odbyło się wręczenie pucharów, medali, dyplomów i nagród z rąk Burmistrza Miasta i Gminy w Pieńsku Jana Magdy. Dla uczestników biegu przygotowany został także słodki poczęstunek.


 

Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach wiekowych:

 

dziewczęta rocznik 2006-2008

 

1. Kinga Szeliga

2. Magdalena Bartoniewicz

3. Katarzyna Pokrzyk

4. Amelia Jenczyk

5. Oliwia Rajczakowska


 

chłopcy rocznik 2006-2008:

 

1. Aleksy Kowalczyk

2. Wiktor Mrowiec

3. Alan Szlądzak

4. Mikołaj Dzikoński

5. Jakup Altunbay


 

dziewczęta rocznik 2003-2005:

 

1. Anita Naskręcka

2. Agnieszka Dygas

3. Kinga Kotrocjos

4. Julia Gruszczyńska

5. Jasemin Altunbay


 

chłopcy rocznik 2003-2005:

 

1. Jakub Naskręcki

2. Bartosz Worona

3. Filip Jóźwiak

4. Arek Naskręcki

5. Michał Zienkiewicz


 

Dziękujemy uczestnikom za udział w Biegu i zapraszamy za rok!

 

GALERIA ZDJĘĆ


Zajęcia teatralne dla dzieci - zapisy

Gry i zabawy z językiem niemieckim dla dzieci - zapisy

Niemiecki użytkowy - spotkanie organizacyjne

V Dziecięcy Bieg Uliczny zmiana terminu!

UWAGA! ZMIANA TERMINU

BIEG ODBĘDZIE SIĘ 07.10.2016 o godz. 16:00

Transgraniczne spotkanie mieszkańców - relacja

17 września 2016 r. przy kładce pieszo-rowerowej podczas festynu rodzinnego spotkali się mieszkańcy polsko-niemieckiego pogranicza, aby zacieśnić kontakty i promować lokalną kulturę. Wydarzenie to zostało wspólnie zorganizowane przez Gminę Pieńsk i Gminę Neißeaue, które współpracują już ponad 20 lat przy różnych przedsięwzięciach. Uroczystego otwarcia festynu dokonali burmistrzowie obu gmin w miejscu, które łączy, czyli na kładce pieszo-rowerowej. Aby podkreślić chęć współdziałania upiekli kiełbaski dla polsko-niemieckiej społeczności. Razem wystąpiły również dzieci z placówek oświatowych gminy Pieńsk oraz gminy Neißeaue. Festyn uświetnił występ zespołu Männergesangsverein z Rothenburga oraz zespołu ludowego „Lasowianie” z Pieńska. Dodatkową atrakcją dla najmłodszych były konkursy, gry oraz zabawa na dmuchanych zamkach, dorośli zaś mogli skorzystać ze stoisk gastronomicznych. Dobrą zabawę zapewnił zespół „Quadro Band”, jednak deszcz popsuł nam plany i ze względów bezpieczeństwa festyn zakończył się nieco wcześniej. Mamy nadzieję, że za rok pogoda dopisze i wspólnie z zachodnimi sąsiadami wrócimy do tradycji świętowania na polsko-niemieckim pograniczu.


V Dziecięcy Bieg Uliczny o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Pieńsk

Jamparada - konkurs

 

Drodzy miłośnicy dżemów i marmolad.

Czas płynie szybko i zanim się zorientowaliśmy już jest koniec wakacji a z nim zbliża się termin zakończenia tegorocznej JamParady2016. Chciałbym więc poprosić wszystkich, którzy jeszcze rozważają uczestnictwo w konkursie lub zastanawiają się nad wysłaniem swojego produktu aby zgłoszenia nie pozostawiali na ostatnią chwilę. Nam organizatorom bardzo ułatwi to organizowanie uroczystego ogłoszenia wyników, a kiedy dostarczane jest nam co tydzień około stu marmolad dochodzi do nieustannych zmian w kategoriach. Ponadto w tym roku z powodu święta w Czechach zakończenie przyjmowania produktów przewidzieliśmy już na 27 października, a więc pozostały już tylko dwa miesiące. Podsumowując, nie wahajcie się i zgłoście jak najszybciej do konkursu produkty swej sztuki kulinarnej.

 

Z pewnością wszyscy internauci odwiedzający naszą stronę www.jamparada.cz zauważyli, że udało się nam uruchomić kolejną wersję językową, tym razem jest to wersja polska. A to jeszcze nie wszystko, ponieważ nasz

konkurs został rozszerzony do Polski a to w formie kolejnego miejsca przyjmowania produktów w naszej partnerskiej gminie Spytków. Dzięki temu nasi jurorzy cieszą się z możliwości porównania międzynarodowych

smaków, a w chwili obecnej trwają rozmowy dotyczące włączenia do komisji oceniającej jednego jurora z Polski.

Kolejną tegoroczną nowością będzie wręczanie medali za poszczególne marmolady, które zdobędą trzy miejsca

na podium. Każdy uczestnik, którego produkt uplasuje się na podium otrzyma specjalny dokument, na podstawie którego będzie mógł przez cały rok otrzymywać etykiety, które można naklejać na wszystkie marmolady, które są wyprodukowane z tego samego surowca i takim samym sposobem jak marmolada, która została nagrodzona w naszym konkursie. W taki sam sposób postępują producenci win przy znakowaniu swoich produktów.

Ostatnią wielka nowością jest "bomba" w formie nagrody głównej. Dzięki pozyskaniu nowego partnera naszego konkursu, jest nim firma CanariaTravel, główną nagrodą w konkursie Kunraticka JamParada2016 będzie !!! bilet w dwie strony na Wyspy Kanaryjskie !!! Ze względu na wyjątkowy charakter tej nagrody, jej przyznanie nastąpi po ogłoszeniu wyników we wszystkich kategoriach poprzez losowanie z pośród wszystkich, którzy brali udział w konkursie jednego szczęśliwca, który otrzyma tę nagrodę.

Na zakończenie mam jeszcze tradycyjną prośbę. Ponieważ mamy dość skromny budżet prosimy o wsparcie i o rozesłanie tych informacji i linków do naszych stron internetowych wśród znajomych i przyjaciół, dla nas jest to główny sposób jak rozpowszechniać informacje o międzynarodowych mistrzostwach w gotowaniu marmolad i dżemów Kunraticka JamParada.

Dziękujemy

 

w imieniu organizatorów

Jiří Poděbradský

regulamin konkursu

formularz protokołu

galeria zdjęć

GALERIA ZDJĘĆ

Biblioteka

Biblioteka EuRegioKom

Projekt Równać Szanse '2015

Młodzi odkrywcy powojennej historii hutnictwa miasta Pieńsk - informacje o projekcie

Wystawy

Aktualne wystawy

Wystawa powojennej historii hutnictwa miasta Pieńsk

-----------------------------------

Wystawy zorganizowane przez EuRegioKom

Konkurs Baśnie i Mity

Konkurs "Baśnie i Mity o Pieńsku"

WYNIKI KONKURSU

Regulamin konkursu

Karta zgłoszenia - uczniowie

Karta zgłoszenia - mieszkańcy gminy

Nawigacja
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
FACEBOOK