219,099 unikalne wizyty
Dane kontaktowe

Dane kontaktowe

Statut EuRegioKom

Akcja Lato 2016

AKCJA LATO 2016

GALERIA ZDJĘĆ


Dni Pieńska '2016

GALERIA ZDJĘĆ

RELACJA

PROGRAM '2016

Projekt Łużyce

PROJEKT ŁUŻYCE 1945

Zajęcia stałe

HARMONOGRAM zajęć

Warsztaty plastyczne

Warsztaty teatralne

Warsztaty taneczne

Nasze produkcje

Nabór pracowników

Dyrektor Euroregionalnego Centrum Kultury i Komunikacji w Pieńsku ogłasza II nabór na wolne stanowisko:

Główny Księgowy (1/2 etatu)

Informacja o wyniku naboru

Stowarzyszenia
ZHP
Związek Emerytów i Rencistów
ZKRPiBWP koło w Pieńsku
Stowarzyszenie Diabetyków
Zespół Ludowy Lasowianie
Zespół Ludowy Żarki
Klub Emerytowanych Pracowników Oświaty Belfer
Partnerzy
Wspierają nas


Strona główna

Euroregionalne Centrum Kultury i Komunikacji EuRegioKom Pieńsk
Dożynki Gminne '2016

Warsztaty w Rothenburgu 11-12.07.2016

Warsztaty w Rothenburgu

11 i 12 lipca braliśmy udział w polsko – niemieckich warsztatach w Martinshof Rothenburg Diakoniewerk.


Dzieci i młodzież miały przyjemność wziąć udział w trzech warsztatach tematycznych:

- pierwsze to nauka malowania graffiti, prowadzona przez profesjonalnych malarzy graffiti z Lipska


- kolejne to warsztaty zielarskie, podczas których uczestnicy zbierali w ogrodzie pachnące zioła, uczyli się je rozpoznawać, zaparzać ziołowe napary, robić ziołowe masło i twarożek.


- spróbowały również swoich sił w wyplataniu koszyków oraz robieniu zabawek z naturalnych surowców.


Zabawy było co niemiara! Każdego dnia wracaliśmy pozytywnie zmęczeni i zadowoleni.

 

 GALERIA ZDJĘĆ

Akcja Lato 2016

Dni Pieńska '2016 za nami

Dni Pieńska 2016

W dniach 11 - 12 czerwca w Pieńsku odbyły się dni miasta. Dwudniowa impreza przyciągnęła wielu mieszkańców, nie tylko z naszej gminy.


W sobotę na scenie głównej wystąpili młodzi artyści: ze Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Dłużynie Dolnej, ze Szkoły Podstawowej nr 1
w Pieńsku, z Przedszkola Publicznego w Pieńsku oraz z Gimnazjum im. O.Michała Tomaszka. Po młodych artystach można było usłyszeć nasze lokalne zespoły śpiewacze: Lasowianie i Żarki. Wieczór rozpoczął się koncertem zespołu Sudarynja, a po nich wystąpiła gwiazda wieczoru: zespół Dwa Plus Jeden.


Późnym wieczorem na scenie głównej gościliśmy zespół muzyczny Playboys, który zgromadził przed sceną wielu młodych fanów.

Niedzielne obchody rozpoczęły się Spotkaniem Ekumenicznym mieszkańców trójstyku granic  w 15 – lecie I spotkania na moście przy Nysie Łużyckiej.

Popołudniu przy wjeździe na teren byłej huty szkła miała miejsce prezentacja zabytkowych pojazdów wojskowych. Również w godzinach popołudniowych zapewnione były atrakcje dla najmłodszych. Zabawy przygotowały animatorki z Krainy Eldorado, przenosząć dzieci w klimat dzikiego zachodu. Odbył się koncert życzeń, podczas którego mieszkańcy mogli składać sobie życzenia oraz dedykować wybrane utwory. Wieczór uświetniły koncerty zespołów The Postman oraz Skaner. Na zakończenie Dni Pieńska odbył się niezwykły pokaz sztucznych ogni.

Imprezie towarzyszyło wiele innych atrakcji: konkursy wiedzy, wydarzenia sportowe, przedszkolny festyn rodzinny, wieczór
z kabaretem K2, otwarcie wystaw: fotografii i grafik, koncerty Sceny Alternatywnej Qlturkombinat, lunapark i wiele, wiele innych atrakcji. Dwudniową imprezę poprowadził pan Mirosław Matuszewski.

Organizatorzy dziękują wszystkim sponsorom oraz gościom. Sponsorem strategicznym imprezy była firma GAZ-SYSTEM.

 

 GALERIA ZDJĘĆ


Otwarcie wystaw: fotografii Mariana Wołczyka oraz grafik Mariusza Pozorskiego

Otwarcie wystaw: fotografii Mariana Wołczyka oraz grafik Mariusza Pozorskiego


 

10 czerwca w Galerii Poddasze odbyło się otwarcie dwóch wystaw: Krajobrazy w fotografii – zgorzelczanina pana Mariana Wołczyka, oraz Grafik - naszego lokalnego artysty pana Mariusza Pozorskiego. Zwiedzający, którzy przybyli na otwarcie, mogli przy słodkim poczęstunku usłyszeć kilka słów od autorów prac, jak również zapoznać się z ich dziełami. Wystawa będzie czynna dla zwiedzających do połowy lipca.


Odwiedziny z Rowerowego Domu Kultury

 

Odwiedziny z Rowerowego Domu Kultury6 czerwca odwiedziły nas Zuza i Ula z Rowerowego Domu Kultury, które od kwietnia były
w trasie, objeżdżając granice Polski. O swojej podróży piszą tak:

[…] Spróbujemy dotrzeć do granicy naszego świata – granicy Polski. Będziemy odnajdywać ludzi, którzy tam mieszkają i którzy granicę mają niemal na wyciągnięcie ręki. W 3 miesiące zamierzamy przejechać ponad 3500 km na rowerach. Trasa naszej podróży przebiegać będzie wzdłuż granicy. Im bliżej umownej linii na mapie, tym lepiej. Nie straszne są nam bezdroża i leśne ostępy. Nie jest to przecież zwyczajna wycieczka krajoznawcza. Nie będziemy też próbować bić żadnych rekordów długości, czy prędkości. Nie chcemy być ani pierwsi, ani najlepsi. Chodzi nam o coś zupełnie innego. Chcemy mieć czas na spotkania i rozmowy. Dlatego też w wielu miejscach zatrzymamy się na dłużej. Zorganizujemy 30 warsztatów w różnych miejscowościach przygranicznych. Będziemy spotykać się z dziećmi i z dorosłymi. I będziemy rozmawiać z nimi o granicach. Tych fizycznych i tych mentalnych, które powstają w naszych głowach. O granicach, które czasami wyznaczają bezpieczne ramy naszego życia, a czasami sprawiają, że jesteśmy w nich uwięzieni niczym w klatce” (źródło: www.zielonagrupa.pl)

Również i my mogliśmy gościć dziewczyny i posłuchać o niecodziennej wyprawie. Zuza i Ula przeprowadziły warsztaty z uczniami ze SP nr 1, z klasy pani Moniki Góreckiej, dotyczące szeroko pojmowanych granic. Zaprezentowały Teatr Ilustracji KAMISHIBAI – tradycyjną japońską sztukę opowiadania historii za pomocą słów i obrazów. Przedstawienie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem ze strony małych widzów.


Dziękujemy Zuzie i Uli za odwiedziny i wspólnie spędzony czas! Kto wie, może jeszcze kiedyś zawita u nas Rowerowy Dom Kultury!

Dni Pieńska '2016

Kabaret K2 w EuRegioKom Pieńsk

Spotkanie Ekumeniczne niedziela 12.06.2016

Seminarium kulturystyczne Bartka Dąbrowskiego

Spektakl komediowy „Rachel czy Pepka? - relacja

Spektakl komediowy „Rachel czy Pepka?

W piątek, 13 maja na scenie sali widowiskowej EuRegioKom odbył się spektakl komediowy „Rachel czy Pepka?”.

Była to zabawna, pełna humoru opowieść o Hirszu Singerze, pierwowzorze postaci Żyda z „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego. Śledziliśmy jego opowieść i raz po raz „potykaliśmy się” o jakieś zabawne szmoncesy i geszefty, które z całą pewnością w obfitości krążyły po kancelariach adwokackich Krakowa przełomu XIX i XX wieku. W spektaklu wystąpiła trójka aktorów: Lidia Marczyk, Jerzy Miedziński i twórca spektaklu Mariusz Marczyk.


90 minut spędzonych w towarzystwie Singera, jego córki Pepki oraz adwokata Waschutza, pełnych gestykulacji, odmiennego wysławiania się, akcentu, muzyki, tańca i śpiewu żydowskiego oraz humoru, stało się źródłem niezapomnianych wrażeń w ten piątkowy wieczór.galeria zdjęć

GALERIA ZDJĘĆ

Biblioteka

Biblioteka EuRegioKom

Projekt Równać Szanse '2015

Młodzi odkrywcy powojennej historii hutnictwa miasta Pieńsk - informacje o projekcie

Wystawy

Aktualne wystawy

Wystawa Grafik Mariusza Pozorskiego

Marian Wołczyk Krajobrazy w fotografii

----------------------

Wystawy zorganizowane przez EuRegioKom

Konkurs Baśnie i Mity

Konkurs "Baśnie i Mity o Pieńsku"

WYNIKI KONKURSU

Regulamin konkursu

Karta zgłoszenia - uczniowie

Karta zgłoszenia - mieszkańcy gminy

Nawigacja
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
FACEBOOK