223,775 unikalne wizyty
Dane kontaktowe

Dane kontaktowe

Statut EuRegioKom

Akcja Lato 2016

AKCJA LATO 2016

GALERIA ZDJĘĆ


Dni Pieńska '2016

GALERIA ZDJĘĆ

RELACJA

PROGRAM '2016

Projekt Łużyce

PROJEKT ŁUŻYCE 1945

Zajęcia stałe

HARMONOGRAM zajęć

Warsztaty plastyczne

Warsztaty teatralne

Warsztaty taneczne

Nasze produkcje

Nabór pracowników

Dyrektor Euroregionalnego Centrum Kultury i Komunikacji w Pieńsku ogłasza II nabór na wolne stanowisko:

Główny Księgowy (1/2 etatu)

Informacja o wyniku naboru

Stowarzyszenia
ZHP
Związek Emerytów i Rencistów
ZKRPiBWP koło w Pieńsku
Stowarzyszenie Diabetyków
Zespół Ludowy Lasowianie
Zespół Ludowy Żarki
Klub Emerytowanych Pracowników Oświaty Belfer
Partnerzy
Wspierają nas


Strona główna

Euroregionalne Centrum Kultury i Komunikacji EuRegioKom Pieńsk
V Dziecięcy Bieg Uliczny zmiana terminu!

UWAGA! ZMIANA TERMINU

BIEG ODBĘDZIE SIĘ 07.10.2016 o godz. 16:00

Transgraniczne spotkanie mieszkańców - relacja

17 września 2016 r. przy kładce pieszo-rowerowej podczas festynu rodzinnego spotkali się mieszkańcy polsko-niemieckiego pogranicza, aby zacieśnić kontakty i promować lokalną kulturę. Wydarzenie to zostało wspólnie zorganizowane przez Gminę Pieńsk i Gminę Neißeaue, które współpracują już ponad 20 lat przy różnych przedsięwzięciach. Uroczystego otwarcia festynu dokonali burmistrzowie obu gmin w miejscu, które łączy, czyli na kładce pieszo-rowerowej. Aby podkreślić chęć współdziałania upiekli kiełbaski dla polsko-niemieckiej społeczności. Razem wystąpiły również dzieci z placówek oświatowych gminy Pieńsk oraz gminy Neißeaue. Festyn uświetnił występ zespołu Männergesangsverein z Rothenburga oraz zespołu ludowego „Lasowianie” z Pieńska. Dodatkową atrakcją dla najmłodszych były konkursy, gry oraz zabawa na dmuchanych zamkach, dorośli zaś mogli skorzystać ze stoisk gastronomicznych. Dobrą zabawę zapewnił zespół „Quadro Band”, jednak deszcz popsuł nam plany i ze względów bezpieczeństwa festyn zakończył się nieco wcześniej. Mamy nadzieję, że za rok pogoda dopisze i wspólnie z zachodnimi sąsiadami wrócimy do tradycji świętowania na polsko-niemieckim pograniczu.


V Dziecięcy Bieg Uliczny o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Pieńsk

Jamparada - konkurs

 

Drodzy miłośnicy dżemów i marmolad.

Czas płynie szybko i zanim się zorientowaliśmy już jest koniec wakacji a z nim zbliża się termin zakończenia tegorocznej JamParady2016. Chciałbym więc poprosić wszystkich, którzy jeszcze rozważają uczestnictwo w konkursie lub zastanawiają się nad wysłaniem swojego produktu aby zgłoszenia nie pozostawiali na ostatnią chwilę. Nam organizatorom bardzo ułatwi to organizowanie uroczystego ogłoszenia wyników, a kiedy dostarczane jest nam co tydzień około stu marmolad dochodzi do nieustannych zmian w kategoriach. Ponadto w tym roku z powodu święta w Czechach zakończenie przyjmowania produktów przewidzieliśmy już na 27 października, a więc pozostały już tylko dwa miesiące. Podsumowując, nie wahajcie się i zgłoście jak najszybciej do konkursu produkty swej sztuki kulinarnej.

 

Z pewnością wszyscy internauci odwiedzający naszą stronę www.jamparada.cz zauważyli, że udało się nam uruchomić kolejną wersję językową, tym razem jest to wersja polska. A to jeszcze nie wszystko, ponieważ nasz

konkurs został rozszerzony do Polski a to w formie kolejnego miejsca przyjmowania produktów w naszej partnerskiej gminie Spytków. Dzięki temu nasi jurorzy cieszą się z możliwości porównania międzynarodowych

smaków, a w chwili obecnej trwają rozmowy dotyczące włączenia do komisji oceniającej jednego jurora z Polski.

Kolejną tegoroczną nowością będzie wręczanie medali za poszczególne marmolady, które zdobędą trzy miejsca

na podium. Każdy uczestnik, którego produkt uplasuje się na podium otrzyma specjalny dokument, na podstawie którego będzie mógł przez cały rok otrzymywać etykiety, które można naklejać na wszystkie marmolady, które są wyprodukowane z tego samego surowca i takim samym sposobem jak marmolada, która została nagrodzona w naszym konkursie. W taki sam sposób postępują producenci win przy znakowaniu swoich produktów.

Ostatnią wielka nowością jest "bomba" w formie nagrody głównej. Dzięki pozyskaniu nowego partnera naszego konkursu, jest nim firma CanariaTravel, główną nagrodą w konkursie Kunraticka JamParada2016 będzie !!! bilet w dwie strony na Wyspy Kanaryjskie !!! Ze względu na wyjątkowy charakter tej nagrody, jej przyznanie nastąpi po ogłoszeniu wyników we wszystkich kategoriach poprzez losowanie z pośród wszystkich, którzy brali udział w konkursie jednego szczęśliwca, który otrzyma tę nagrodę.

Na zakończenie mam jeszcze tradycyjną prośbę. Ponieważ mamy dość skromny budżet prosimy o wsparcie i o rozesłanie tych informacji i linków do naszych stron internetowych wśród znajomych i przyjaciół, dla nas jest to główny sposób jak rozpowszechniać informacje o międzynarodowych mistrzostwach w gotowaniu marmolad i dżemów Kunraticka JamParada.

Dziękujemy

 

w imieniu organizatorów

Jiří Poděbradský

regulamin konkursu

formularz protokołu

Dożynki Giminne - Żarka Nad Nysą 10.09.2016 FOTORELACJA

DOŻYNKI GMINNE - GMINY PIEŃSK

Żarka nad Nysą 10.09.2016

- FOTORELACJA -

 

 Galeria zdjęć

Transgraniczne spotkanie mieszkańców 17.09.2016

 

Uroczystości upamiętniające 77. rocznicę wybuchu II Wojny Światowej

W dniu 1 września 2016 r. pod Pomnikiem Polskich Jeńców Wojennych Września 1939 r. na Cmentarzu Komunalnym w Pieńsku odbyły się uroczystości upamiętniające 77. rocznicę wybuchu II Wojny Światowej. Na uroczystości obecni byli: Burmistrz Miasta i Gminy Pieńsk Jan Magda, Członkowie Zarządu i Radni Rady Powiatu Zgorzeleckiego, Radni Rady Miejskiej w Pieńsku, dyrektorzy i przedstawiciele jednostek oświatowych i budżetowych, zakładów pracy i przedsiębiorstw oraz Policji. Przybyli także pan Stanisław Cieplechowicz i Józef Wiejak reprezentujący Związek Kombatantów RP i BWP koło w Pieńsku, jak również Ryszard Kosiński – Prezes Związku Inwalidów Wojennych o/Zgorzelec.

Poczty sztandarowe wystawiły: Związek Kombatantów Rzeczpospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych Koło w Pieńsku, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Polskich Żołnierzy Września 1939 roku w Pieńsku, Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Dłużynie Dolnej. Gimnazjum im. Ojca Michała Tomaszka w Pieńsku. Wartę przy pomniku wystawili harcerze 62 DH „Pieńki”.

Po przywitaniu przybyłych i przemówieniu okolicznościowym Burmistrza Miasta i Gminy Pieńsk Jana Magdy, modlitwę za poległych odprawił Proboszcz Parafii Pieńsk Ojciec Marek Daukszewicz. Podczas uroczystości przypomniane zostały sylwetki żołnierzy spoczywających na pieńskim cmentarzu, oraz odczytane wiersze autorstwa jednego z nich - Tomasza Chmyzowskiego „Nie umarła” i „Dajcie nam cel”. Apelem poległych, złożeniem kwiatów i wiązanek przed pomnikiem oraz "Rotą" uczczono polskich żołnierzy spoczywających na cmentarzu w Pieńsku.Akcja Lato za nami !!

 

 Akcja Lato za nami !!


   

  

EuRegioKom przygotowało dla dzieci i młodzieży z naszej gminy (i nie tylko) szereg atrakcji podczas tegorocznych wakacji. Lipiec i sierpień nie rozpieszczały nas zbytnio pod względem pogody, dlatego tylko kilka razy udaliśmy się na basen odkryty do Zgorzelca. Mimo kapryśnej pogody i tak bawiliśmy się przednio podczas letnich zajęć.

Jak co roku, Akcję Lato rozpoczęliśmy od spotkania z funkcjonariuszem policji i pogadanką na temat bezpieczeństwa podczas wakacji. We wtorki wyruszaliśmy w plener, aby spędzać czas na świeżym powietrzu. W środy spędzaliśmy czas intensywnie i „na sportowo”. W czwartki odbywały się kreatywne zajęcia plastyczne, odwiedził nas również dwukrotnie pan Waldek Wnęk, i przeprowadził warsztaty m.in. decoupage oraz lepienia w glinie. 11 i 12 lipca braliśmy udział w polsko – niemieckich warsztatach w Martinshof Rothenburg Diakoniewerk.

Dzieci i młodzież miały przyjemność wziąć udział w trzech warsztatach tematycznych:

 - pierwsze to nauka malowania graffiti, prowadzona przez profesjonalnych malarzy graffiti z Lipska

 - kolejne to warsztaty zielarskie, podczas których uczestnicy zbierali w ogrodzie pachnące zioła, uczyli się je rozpoznawać, zaparzać ziołowe napary, robić ziołowe masło i twarożek.

- spróbowały również swoich sił w wyplataniu koszyków oraz robieniu zabawek
z naturalnych surowców.

 

 

Od 18 do 23 lipca gościliśmy w EuRegioKom Vanję z Serbii i Azata z Rosji, którzy brali udział w naszych zajęciach, jak również opowiadali o zwyczajach panujących w ich krajach. W wakacyjne soboty były wycieczki: piesza do Lasowa oraz rowerowa do Bielawy Dolnej i Kulturinsel, Turniej Piłki Nożnej oraz Wybory Małej Miss Wakacji.


16 sierpnia odwiedzili nas Państwo Żakowie z warsztatami kreatywnymi, zabierając nas w wirtualną podróż po wybranych regionach Polski, prezentując zwyczaje tam panujące. 28 lipca i 11 sierpnia byliśmy na wycieczce autokarowej w Western City koło Karpacza, gdzie nasze dzieci i młodzież mogły przenieść się w świat dzikiego zachodu jeżdżąc konno oraz starą kolejką, strzelając z łuku, rzucając nożem i włócznią, wspinając się na „pal męczarni”, oglądając pojedynek kowbojski oraz pokaz tańca indiańskiego. Na zakończenie wycieczek odbywało się ognisko i pieczenie kiełbasek. Podczas Akcji Lato nie mogło zabraknąć planszowych piątków i turniejów, które nieprzerwanie cieszą się dużą popularnością.


Wakacje upłynęły nam szybko, intensywnie ale też radośnie i kreatywnie. Najlepszym potwierdzeniem tego są zadowolone i uśmiechnięte buzie uczestników!


GALERIA ZDJĘĆ:

tydzień 1 i 2

 tydzień 3 i 4


 wycieczka do Karpacza Western City 28.08.2016

 

GALERIA ZDJĘĆ na naszej stronie FACEBOOK

Otwarcie wystawy 07.09.2016

Narodowe czytanie Quo Vadis 02.09.2016

Dożynki Gminne '2016

galeria zdjęć

GALERIA ZDJĘĆ

Biblioteka

Biblioteka EuRegioKom

Projekt Równać Szanse '2015

Młodzi odkrywcy powojennej historii hutnictwa miasta Pieńsk - informacje o projekcie

Wystawy

Aktualne wystawy

Wystawa powojennej historii hutnictwa miasta Pieńsk

-----------------------------------

Wystawy zorganizowane przez EuRegioKom

Konkurs Baśnie i Mity

Konkurs "Baśnie i Mity o Pieńsku"

WYNIKI KONKURSU

Regulamin konkursu

Karta zgłoszenia - uczniowie

Karta zgłoszenia - mieszkańcy gminy

Nawigacja
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
FACEBOOK