827,678 unikalne wizyty
Dane kontaktowe

Dane kontaktowe

Statut EuRegioKom

Rada Programowa EuRegioKom

Sprawozdania

Nabór pracowników

Dyrektor Euroregionalnego Centrum Kultury i Komunikacji w Pieńsku ogłasza nabór na stanowisko:

BIBLIOTEKARZ - AKTUALIZACJA

WYNIK NABORU

Akcja Lato 2019

AKCJA LATO 2019

Kroniki Wsi Pieńsk

KRONIKI WSI PIEŃSKInformacje o subskrypcji

Dni Pieńska '2019


DNI PIEŃSKA 2019

ZAGRAJĄ

Obsługa imprezy

Lunapark -składanie ofert

Zajęcia stałe

HARMONOGRAM zajęć

Warsztaty plastyczne

Warsztaty teatralne

Warsztaty taneczne

Projekt Łużyce

PROJEKT ŁUŻYCE 1945

Nasze produkcjeStowarzyszenia
ZHP
Związek Emerytów i Rencistów
ZKRPiBWP koło w Pieńsku
Stowarzyszenie Diabetyków
Zespół Ludowy Lasowianie
Zespół Ludowy Żarki
Klub Emerytowanych Pracowników Oświaty Belfer
Partnerzy
Wspierają nasStrona główna

Euroregionalne Centrum Kultury i Komunikacji EuRegioKom Pieńsk
Akcja Lato 2019 już za nami!

Akcja Lato 2019 już za nami!

Tegoroczne zajęcia letnie dla dzieci i młodzieży z naszej gminy trwały przez cały lipiec
i prowadzone były od poniedziałku do piątku. W poniedziałki odbywały się zajęcia kreatywne
i manualne, we wtorki, jak pogoda dopisała to byliśmy na basenie, środy były wycieczkowe, a
w czwartki odbywały się wyprawy rowerowe po naszej gminie. W piątki graliśmy w gry planszowe i mieliśmy zajęcia rekreacyjne w plenerze lub na sali w EuRegioKom.

 

W pierwszym tygodniu zajęć wakacyjnych odbyło się spotkanie z policjantem, za które bardzo dziękujemy. Byliśmy także w parku na plenerowych zajęciach plastycznych. We wtorek pojechaliśmy na basen odkryty do Zgorzelca, a w środę do multikina na "Sekretne życie zwierzaków domowych 2". W czwartek pojechaliśmy na rowerach do Bielawy Dolnej do Szkółki Leśnej, gdzie pan leśniczy Lucjan Lubecki przygotował dla nas pogadankę przyrodniczą oraz wycieczkę ekologiczną. W piątek odbył się jakże lubiany turniej gier planszowych i zabawy z chustą animacyjną.

   


W drugim tygodniu zajęć w poniedziałek lepiliśmy z masy solnej wymyślne stwory oraz bawiliśmy się na placu zabaw. We wtorek zamiast basenu odbyły się warsztaty kreatywne, podczas których tworzyliśmy pozytywne reklamy losowo wybranych zjawisk. W środę wybraliśmy się do Tierparku w Görlitz. W czwartek na rowerach pojechaliśmy do Dłużyny Dolnej aby odwiedzić Ranczo Nerina i mieć przyjemność przejażdżek na koniach. W piątek odbył się kolejny turniej gier planszowych oraz zawody sportowe z nutą rywalizacji.


Trzeci tydzień wakacji w EuRegioKom rozpoczęliśmy poniedziałkowymi warsztatami mozaiki szklanej i tworzenia biżuterii makramowej, które przeprowadziła dla nas pani Marta Jędras z firmy Daruma. We wtorek z racji niesprzyjającej pogody nie pojechaliśmy na basen i zostaliśmy na zajęciach stacjonarnych, podczas których tworzyliśmy morskie stworzenia oraz lepiliśmy plastelinowe zoo. W środę odbył się seans filmowy dla dzieci na sali widowiskowej. W czwartek na rowerach pojechaliśmy do Bielawy Dolnej, gdzie były przygotowane dla nas warsztaty rzeźbiarskie u pana Mieczysława Grabuńczyka oraz piknik na świeżym powietrzu. W piątek tradycyjnie graliśmy w planszówki i bawiliśmy się.

 

 

Czwarty tydzień zajęć rozpoczął się nietypowo, bo teatrzykiem dla dzieci pt. Zaczarowany Medalion, w wykonaniu artystów z teatru Blaszany Bębenek. Po teatrzyku wykonywaliśmy papierowe kolorowe witraże. We wtorek oglądaliśmy film Piotruś Królik. W środę odbyła się wycieczka autokarowa do Parku Dinozaurów w Kleinwelce. W rowerowy czwartek pojechaliśmy do Kulturinsel Einsiedel a w piątek udaliśmy się do multikina w Zgorzelcu na długo wyczekiwany film Król Lew.
Ostatnie trzy dni lipca wypełnione były warsztatami kreatywnymi i tworzeniem butelkowego smoka, grami planszowymi, zabawami na świeżym powietrzu oraz laserowym paintballem, który stanowił zakończenie Akcji Lato 2019.


Dziękujemy dzieciom za udział w tegorocznych zajęciach !

Podziękowania kierujemy także dla darczyńców, którzy wsparli finansowo nasze działania oraz dla Pani Małgorzaty Sokołowskiej za dostarczenie dużej ilości słodkości dla małych uczestników Akcji Lato w EuRegioKom Pieńsk.

ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ

1 sierpnia 1944-2019 Pieńsk - Warszawie Pamiętamy !

Seans filmowy w ramach upamiętnienia rocznicy wybuchu POWSTANIA WARSZAWSKIEGO

Speed Shot - Laser Tag Laserowy paintball w Pieńsku

Wyjazd do multikina w ramach akcji lato

Teatrzyk w EuRegioKom Pieńsk

Pożegnanie Józefa Karcza

Akcja Lato 2019 Wycieczka autokarowa - plakat

Wycieczka do ZOO w Gorlitz

Nabór na stanowisko BIBLIOTEKARZ - aktualizacja

DYREKTOR EUROREGIONALNEGO CENTRUM KULTURY I KOMUNIKACJI W PIEŃSKU

OGŁASZA OTWARTY NABÓR NA STANOWISKO

BIBLIOTEKARZ

NABÓR PRZEDŁUŻONY DO 10 LIPCA

NABÓR NA STANOWISKO BIBLIOTEKARZ

Historia miejscowości wraca do Pieńska.

Historia miejscowości wraca do Pieńska.


    W dniach 12-13 czerwca gościliśmy w Centrum Kultury Pana Dietera Liebelta z Görlitz- wielkiego miłośnika dziejów Pieńska, którego rodzina mieszkała w naszym miasteczku do 1945 roku.

    Przez 30 ostatnich lat Pan Liebelt gromadził zdjęcia, dokumenty, artykuły i wspomnienia dawnych mieszkańców, efektem czego jest książka wydana w styczniu 2016r. pt: „PENZIG – DER ORT MEINER VORFAHREN UNVERGESSEN: WERTREIBUNG DIE VERTEIDIGUNG” ( Penzig – miejsce moich przodków). Czas biegnie nieubłaganie, odchodzą najstarsi niemieccy Pieńszczanie, a to, co udało się zebrać autorowi książki to materiał na kolejne tomy wspomnień.

   Pan Liebelt jednak zdecydował się wszelkie zebrane materiały i pamiątki dotyczące Pieńska przekazać do Euroregionalnego Centrum Kultury i Komunikacji z wiarą w to, iż zostanie to wszystko spożytkowane we właściwy sposób i przysłuży się lokalnej społeczności jako jedno ze źródeł wiedzy o dziejach miasteczka i jego dawnych mieszkańców. Część z tych materiałów została już nam ofiarowana, kolejne otrzymamy w trakcie następnych spotkań zaplanowanych w najbliższych miesiącach.

   To niezwykły prezent dla nas wszystkich, bowiem dotychczas dysponowaliśmy znikomymi źródłami i materiałami historycznymi. Dzięki Panu Dieterowi Liebeltowi będziemy mogli rozszerzyć tę wiedzę, bowiem znajomość dziejów naszej Małej Ojczyzny jest fundamentem lokalnego patriotyzmu. W spotkaniu uczestniczył również Pan Józef Ciepłowski, którego rodzice osiedli w Pieńsku na długo przed wybuchem II wojny światowej, jak i kilka innych polskich rodzin.

   Zatem nasz ślad na Ziemi Pieńskiej i losy naszych rodaków wiążą się z tą miejscowością na długo przed okresem 1945 – 1947 – tj. latami osadnictwa polskiego na tzw. "Ziemiach Odzyskanych". Dzieje Pieńska to nasza wspólna polsko-niemiecka historia, pielęgnujmy ją i przekażmy następnym pokoleniom.
 
galeria zdjęć

GALERIA ZDJĘĆ

Biblioteka

Biblioteka EuRegioKom

Seanse Filmowe

Dołącz do grupy na facebook'u

Najbliższy seans
01.08.2019

Wystawy

Wystawy zorganizowane przez EuRegioKom

Pieńsk dla NiepodległejPieńsk dla Niepodległej 1918-2018
Projekt Równać Szanse '2015

Młodzi odkrywcy powojennej historii hutnictwa miasta Pieńsk - informacje o projekcie

Nawigacja
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
FACEBOOK