776,124 unikalne wizyty
Dane kontaktowe

Dane kontaktowe

Statut EuRegioKom

Rada Programowa EuRegioKom

Dni Pieńska '2019


DNI PIEŃSKA 2019

ZAGRAJĄ

Obsługa imprezy

Lunapark -składanie ofert

Kroniki Wsi Pieńsk

KRONIKI WSI PIEŃSKInformacje o subskrypcji

W naszej okolicy

WYDARZENIA W NASZEJ OKOLICY

Zittauer Musikfestival KUSSPŁYW PONTONOWY PIEŃSK - ROTHENBURG

Zajęcia stałe

HARMONOGRAM zajęć

Warsztaty plastyczne

Warsztaty teatralne

Warsztaty taneczne

Projekt Łużyce

PROJEKT ŁUŻYCE 1945

Nasze produkcjeStowarzyszenia
ZHP
Związek Emerytów i Rencistów
ZKRPiBWP koło w Pieńsku
Stowarzyszenie Diabetyków
Zespół Ludowy Lasowianie
Zespół Ludowy Żarki
Klub Emerytowanych Pracowników Oświaty Belfer
Partnerzy
Wspierają nasStrona główna

Euroregionalne Centrum Kultury i Komunikacji EuRegioKom Pieńsk
Pożegnanie kombatanta

Ferie zimowe 2019 w EuRegioKom Pieńsk

Ferie Zimowe 2019 w EuRegioKom Pieńsk

 

 

Ferie Zimowe 2019 za nami. W tym roku wzięło w nich udział wielu uczestników, którzy przez dwa tygodnie korzystali z atrakcji przygotowanych przez EuRegioKom Pieńsk.

Ferie rozpoczęliśmy od spotkania z funkcjonariuszem policji, zajęć plastycznych i integracyjnych zabaw ruchowych. Kolejnego dnia była energetyczna Zumba z Awokado, zajęcia instruktażowe Pierwsza Pomoc – przygotowane przez członków Ochotniczej Straży Pożarnej w Pieńsku oraz tematyczne zajęcia kreatywno – zręcznościowe „Indiańska Zima”, podczas których uczestnicy przygotowywali sobie indiańskie nakrycia głowy oraz wywoływali deszcz cukierków wraz z indiańskim szamanem. W środę odbył się turniej gier planszowych oraz warsztaty plastyczne, podczas których dzieci rzeźbiły w masie solnej. W czwartek pojechaliśmy do Multikina na film „Asterix i Obeliks – tajemnica magicznego wywaru”. W piątek odbyły się warsztaty plecionkarskie przeprowadzone przez panią Agnieszkę Pierzyńską z Pracowni Plecionkarskiej Artex, podczas których uczyliśmy się wyplatać z wikliny koszyki i ozdobne kule.

 

Drugi tydzień ferii rozpoczęliśmy warsztatami etnicznymi, gdzie poznaliśmy najważniejsze informacje o Australii, Japonii i Włoszech. Potem odwiedzili nas harcerze z 79 Pieńskiego Szczepu Harcerskiego Silvestris. Wtorek rozpoczęliśmy Zumbą z Awokado a następnie odbyły się zajęcia kreatywne „Kowbojskie harce”, podczas których dzieciaki przygotowały sobie kowbojskie kapelusze oraz rywalizowały w grupach o miano najszybszej drużyny z dzikiego zachodu. W środę odbył się drugi turniej gier planszowych oraz pieczenie kiełbasek na dziedzińcu domu kultury. Następnie odbyły się zawody sportowe. W czwartek ponownie byliśmy w kinie, tym razem na filmie familijnym „Mia i biały lew”. W piątek na zakończenie ferii odbył się bal karnawałowy oraz przegląd Nasze Talenty. Podczas balu wyłoniliśmy królewny i króli balu, którzy najładniej się prezentowali i bawili podczas zabaw i konkursów, a także wysłuchaliśmy i zobaczyliśmy występy ochotników, którzy odważyli się zaprezentować na naszej scenie swoje talenty.Każdego dnia dla dzieci przygotowany był poczęstunek oraz ciepła herbata.

Dziękujemy panom Strażakom z OSP Pieńsk za instruktaż pierwszej pomocy oraz wszystkim uczestnikom za udział w zajęciach!

  GALERIA ZDJĘĆ

Zabawy karnawałowe w EuRegioKom Pieńsk

W styczniu tego roku w sali widowiskowej EuRegioKom Pieńsk odbyły się bale karnawałowe uczniów szkół z naszej gminy: 16 stycznia 2019 - Szkoły Podstawowej nr 2 w Pieńsku, 23 stycznia - Przedszkola Publicznego w Pieńsku oraz 25 stycznia Szkoły Podstawowej w Dłużynie Dolnej.


Dzień Babci i Dziadka w EuRegioKom Pieńsk

Dnia 19 stycznia 2019r. w sali widowiskowej EuRegioKom Pieńsk odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka zorganizowana przez Przedszkole Publiczne w Pieńsku.

Relacja z wydarzenia dostępna na stronie przedszkola www.przedszkole-piensk.pl

Koncert operetkowy w EuRegioKom Pieńsk

Ferie zimowe 2019 w EuRegioKom Pieńsk - propozycja dla młodzieży

Ferie zimowe 2019 w EuRegioKom Pieńsk

Szczodry Wieczór 2019 w EuRegioKom Pieńsk

Szczodry Wieczór 2019 w EuRegioKom Pieńsk

12 stycznia 2019 roku w EuRegioKom odbył się Szczodry Wieczór – transgraniczne spotkanie z kolędą, na które przybyli mieszkańcy z naszej gminy oraz sąsiedzi z zaprzyjaźnionych gmin: Evelin Bergmann – Burmistrz Gminy Neisseaue, dr Hermann Walter – wieloletni Burmistrz Gminy Neisseaue, delegacja z Parafii Ewangelickiej Zodel wraz z mieszkańcami Deschki, Artur Bieliński – Starosta Powiatu Zgorzeleckiego, Małgorzata Sokołowska – Przewodnicząca Rady Powiatu, Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Pieńsk Adriana Wojdak, radni, sołtysi, dyrektorzy jednostek i zakładów budżetowych, zespoły ludowe: „Lasowianie” oraz „Żarki”, Koło Kobiet „Bielawianki i Strzelnianki”, strażacy z naszej gminy.

Spotkanie rozpoczęło się występem pana Waldemara Sikory, który wykonał utwór swojego autorstwa „Gwiazda Stajenki”. Następnie uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Pieńsku zaprezentowali przedstawienie Jasełkowe w nietypowej a zarazem niezwykłej formie, mówiące o współczesnym rozumieniu świąt i zepchnięciu Boga na margines naszego życia. Przedstawienie przygotowane zostało przez nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Pieńsku: Danutę Bukowiecką i Ojca Jakuba Pałuskę.

Po powitaniu i występach artystycznych odbyła się prezentacja stołów bożonarodzeniowych przygotowanych przez zespoły folklorystyczne „Żarki” i „Lasowianie”, Koło Kobiet Bielawianki
i Strzelnianki z naszej gminy oraz gości z zaproszonych gmin partnerskich, na których pojawiły się tradycyjne potrawy i łakocie, którymi zostali poczęstowani goście. Słodkie łakocie trafiły do młodych artystów, występujących tego dnia na scenie sali widowiskowej EuRegioKom. Wieczór zakończył się wspólnym kolędowaniem z zespołem Lasowianie i Żarki.Szczodry Wieczór - Tradycje i Zwyczaje Bożonarodzeniowe

Ferie zimowe w EuRegioKom Pieńsk - zapisy

Orszak Trzech Króli w Pieńsku

galeria zdjęć

GALERIA ZDJĘĆ

Biblioteka

Biblioteka EuRegioKom

Seanse Filmowe

Dołącz do grupy na facebook'u

Najbliższy seans
12.03.2019

Wystawy

Wystawy zorganizowane przez EuRegioKom

Pieńsk dla NiepodległejPieńsk dla Niepodległej 1918-2018
Projekt Równać Szanse '2015

Młodzi odkrywcy powojennej historii hutnictwa miasta Pieńsk - informacje o projekcie

Nawigacja
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
FACEBOOK