1,227,430 unikalne wizyty
Dane kontaktowe

Dane kontaktowe

Statut EuRegioKom

Ochrona danych osobowych

Deklaracja dostępności

Raport o stanie zapewnienia dostępności

  Monitoring - klauzula informacyjna

Rada Programowa EuRegioKom

Sprawozdania

Zajęcia stałe

HARMONOGRAM zajęć
Akcja Lato 2021 z EuRegioKom Pieńsk


AKCJA LATO 2021

HARMONOGRAM AKCJI LATO

Zaproszenie do składania ofert

Dyrektor EuRegioKom Pieńsk zaprasza do złożenia oferty na wykonanie zadania w ramach realizacji projektu '1000 lat Górnych Łużyc - ludzie, grody, miasta/1000 Jahre Oberlausitz - Menschen, Burgen, Städte':

Obsługa cateringowa

Zakup wyposażenia - namioty ekspresowe

Druk materiałów promocyjnych

Tłumaczenie konsekutywne warsztatów

----------------------------------

WYBRANE OFERTY

Zarządzenie COVID-19

ZARZĄDZENIE nr 04/2021 Dyrektora EuRegioKom Pieńsk w sprawie działalności EuRegioKom Pieńsk w okresie zagrożenia epidemicznego COVID - 19

Warsztaty w EuRegioKom Pieńsk

WARSZTATY W EUREGIOKOM


REGULAMIN WARSZTATÓW

Piensk wczoraj i dziś

www.penzig.euregiokom.webd.pl


Zapraszamy Państwa w podróż w czasie i przestrzeni, poprzez spacer ulicami dawnego Pieńska. W przygotowanym przez EuRegioKom serwisie internetowym, poprzez połączenie dawnych zdjęć z zasobami platformy google maps, umożliwiamy zwiedzenie Pieńska w kilka minut.

Album Piensk

W Sprzedaży


Album fotograficzny

'Pieńsk na dawnych pocztówkach'
'Kronika wsi Pieńsk'Projekt 1000 lat Górnych Łużyc


Projekt 1000 lat Górnych ŁużycAlbum Piensk

FERIE 2021 Z EUREGIOKOM

W TWOIM DOMU
KARTA ZADAŃ DO POBRANIA

ZADANIA:

DZIEŃ PIERWSZY 04.01.

DZIEŃ DRUGI 05.01.

DZIEŃ TRZECI 06.01.

DZIEŃ CZWARTY 07.01.

DZIEŃ PIĄTY 08.01.


DZIEŃ SZÓSTY 11.01.

DZIEŃ SIÓDMY 12.01.

DZIEŃ ÓSMY 13.01.

DZIEŃ DZIEWIĄTY 14.01.

DZIEŃ DZIESIĄTY 15.01.

Projekt Łużyce

PROJEKT ŁUŻYCE 1945

Nasze produkcjeStowarzyszenia
ZHP
Związek Emerytów i Rencistów
ZKRPiBWP koło w Pieńsku
Stowarzyszenie Diabetyków
Zespół Ludowy Lasowianie
Zespół Ludowy Żarki
Klub Emerytowanych Pracowników Oświaty Belfer
Partnerzy
Wspierają nas
Strona główna

Euroregionalne Centrum Kultury i Komunikacji EuRegioKom Pieńsk
I Dziecięcy Bieg Uliczny
Dzień Pieczonego Ziemniaka w Bielawie Dolnej
31 sierpnia Pożegnanie lata - popołudnie gier i zabaw na sali widowiskowej EuRegioKom
Znów pogoda spłatała nam figla i festyn "Pożegnanie Lata" zamiast na stadionie odbył się w sali widowiskowej EuRegioKom. Ulewny deszcz nie pozwolił na przeprowadzenie "Dziecięcego biegu ulicznego", który został przesunięty na późniejszy termin. Determinacja organizatorów była jednak tak duża, że do sali widowiskowej przeniesiono prezentację motocyklową (razem z motocyklem) i pokaz strażacki (niestety wóz strażacki musiał pozostać na zewnątrz).
Na dzieci czekały liczne zabawy i konkursy. Gra w megawarcaby, bieg z przeszkodami, jedzenie dżemu na czas – to tylko niektóre punkty programu. Dla wszystkich uczestników festynu znalazły się słodkie nagrody ufundowane przez sponsora wydarzenia – firmę Fiamp.
25 sierpnia VI Międzygminne Międzynarodowe Zawody Sportowo – Pożarnicze
25 sierpnia Wybory "Małej Miss Lata"
Po rocznej przerwie powróciliśmy do cieszącej się dużym zainteresowaniem imprezy pod nazwą "Wybory Małej Miss Wakacji". Scenariusz konkursu opracowała Katarzyna Ryś, wychowanka Domu Kultury, która nie tylko wsparła organizacyjnie, ale również poprowadziła całe wydarzenie.
W tegorocznej edycji konkursu udział wzięło 11 kandydatek w wieku 5-9 lat. Dziewczynki zaprezentowały się w strojach: sportowym, wieczorowym i bajkowym.
Ocenie podlegała nie tylko uroda kandydatek, ale również umiejętność zaprezentowania na scenie swoich zainteresowań i talentów. Dziewczynki przedstawiły układy taneczne, piosenki i wiersze. By zmiany strojów oraz prezentacja przebiegały sprawnie i bezbłędnie uczestniczkom konkursu dopomogły starsze koleżanki: Natalia Trólka, Julia Wicha, Wiktoria Sylwestrzak i Nina Gniadzik.
Jury w składzie: pani Bożena Bigos, pani Anna Słotwińska oraz przewodnicząca pani Sara Chrulenko jednogłośnie za najpiękniejszą uznało pięcioletnią Dżesikę Poleszak z Pieńska. Tytuł Vice Miss przypadł Ninie Rzeźniczak (9 lat), natomiast Miss Foto wybrana została Maja Zwierzyńska (6 lat). Każda z uczestniczek otrzymała upominek i pamiątkowy dyplom. Serdecznie dziękujemy sponsorom za wsparcie imprezy.
25-26 sierpnia "Pieńszczanie na Jarmarku Staromiejskim Jakuby"
W jarmarku wzięła udział grupa dzieci, młodzieży i dorosłych z Pieńska i Gminy Pieńsk. Zabawa była przednia, bowiem wcielaliśmy się w średniowiecznych mieszczan, niewiasty, mnichów, biczowników a nawet trędowatych. Z pewnością tę przygodę powtórzymy za rok!
24 sierpnia Otwarcie Jarmarku Staromiejskiego "Jakuby" w Zgorzelcu
Otwarcie Jarmarku Staromiejskiego "Jakuby" w Zgorzelcu –
W otwarciu wzięła udział m.in. grupa dzieci, młodzieży i dorosłych z Pieńska i Gminy Pieńsk, część strojów historycznych została wykonana w trakcie warsztatów historycznych w ramach działań: "Pieńszczanie na Jarmarku Staromiejskim Jakuby".
22 sierpnia II Wakacyjny Dziecięcy Turniej Piłki Nożnej drużyn 4+1
O mały włos, a planowany na 22 sierpnia turniej piłkarski zamieniłby się w zawody pływackie. Po siarczystej ulewie "Orlik" przypominał bowiem bardziej basen niż boisko piłkarskie. Na szczęście nawierzchnia na boisku przy Gimnazjum okazała się bardziej odporna na deszcze i po krótkiej reorganizacji można było rozpocząć mecze.
W turnieju udział wzięło 5 drużyn z Pieńska ( "Nie wiem", "Światowa Piątka", "FC Koxy", "Światowa szóstka" , "Animowani") oraz dwie przyjezdne z Żarskiej Wsi oraz Dłużyny Dolnej. Mecze odbywały się w systemie grupowym zaproponowanym przez sędziego turnieju Pana Dariusza Smolenia.
W przerwach uczestnicy turnieju mogli posilić się napojami oraz kiełbaskami serwowanymi prosto z grilla rozpalonego tuż za ogrodzeniem boiska.
Puchar za pierwsze miejsce zdobyli chłopcy z Pieńska z zespołu o ekscentrycznej nazwie "Nie wiem".
Wysoka frekwencja, entuzjazm zawodników oraz poziom sportowy turnieju nastrajają pozytywnie do myślenia o przyszłych występach reprezentacji naszego kraju na mistrzostwach Europy, a kto wiem może i Świata.
20 sierpnia Wycieczka rowerowa szlakiem miejsc pamięci.
Postanowiliśmy nieco naruszyć zasadę, mówiącą, że wakacje to czas wolny od nauki i w sposób "przyjazny" zapoznać uczestników rajdu z historią naszego regionu. Trasę wyprawy opracował zaprzyjaźniony z EuRegioKom, Pan Radny Władysław Brodziak, który poprowadził grupę rowerzystów szlakiem następujących miejsc pamięci:
- pomniki w Stojanowie i Stojanówku poświęcone pamięci żołnierzy niemieckich, mieszkańców tych miejscowości, którzy zginęli w czasie I wojny światowej,
- grób żołnierza II Armii Wojska Polskiego poległego w akcji forsowania Nysy Łużyckiej w kwietniu 1945r.
- pomnik w Toporowie poświęcony pamięci żołnierzy II Armii Wojska Polskiego poległych w walkach w 1945r.,
- dawny protestancki cmentarz wiejski pozostały po miejscowości niemieckiej Tormersdorf zburzonej w trakcie działań wojennych w 1945r.
- miejsce pochówku żołnierzy poległych pod Prędocicami w maju 1813r w czasie starcia pomiędzy nacierającymi z zachodu wojskami francuskimi marszałka Victora z ariergardą kozacką w sile 500 koni.
- pomnik poświęcony pamięci artylerzystów z 6 batalionu 6 pułku 98PAP panc., którzy zginęli na umiejscowionym tam stanowisku bojowym 16 kwietnia 1945.
Miejsca nie zaznaczone w przewodnikach, ukryte w lesie opowiedziały historię dawnych wydarzeń.

19 sierpnia Festyn Rodzinny "Piraci Kamraci"w Dłużynie Dolnej
Połączone siły Sołectw Dłużyny Dolnej i Górnej jak co roku zorganizowały dla swoich mieszkańców wspaniały festyn wakacyjny na stadionie w Dłużynie Dolnej. Siarczysta ulewa przerwała przygotowania imprezy we wcześniejszym terminie, jednak organizatorzy się nie poddali i 19 sierpnia stadion wypełniły liczne atrakcje.
Instruktorzy z EuRegioKom Pieńsk przygotowali szereg zabaw i konkursów natomiast Rady Sołeckie zadbały o nagrody i poczęstunek dla wszystkich dzieci.
Najmłodsi mogli do woli wyszaleć się na dmuchańcach rozstawionych przez Stowarzyszenie Promocji Kultury Ziemi Pieńskiej. Starsi natomiast do późnego wieczora bawili się przy muzyce zespołu "Diamant", spalając kalorie, których dostarczyła pochłonięta ze smakiem kiełbaska.
12 sierpnia Festyn Rodzinny "Piraci Kamraci"w Stojanowie

Jak co roku w okresie wakacji animatorzy kultury z EuRegioKom Piensk odwiedzili milusińskich na boisku w Stojanowie. Festyny w tym miejscu stały się już tradycją i cieszą się niesłabnąca popularnością od wieku lat. Tegoroczna zabawa miała jednak szczególny charakter gdyż odbywała się pod hasłem "Piraci Kamraci". Plakaty promujące imprezę wzywały uczestników do przebrania się w strój piracki i kampania ta zakończyła się pełnym sukcesem. Prawdziwą furorę zrobiła kolejka, która zajechała na festyn z dziećmi z Bielawy Dolnej. Wysypali się z niej kolorowi przebierańcy, którzy dołączyli do zabaw udostępniając swój pojazd na przejażdżki dla miejscowych.
Muzyczną oprawę imprezy oraz dmuchańce – skakańce dla najmłodszych przygotował Pan Paweł Czapliński ze Stowarzyszenia Promocji Kultury Ziemi Pieńskiej. Natomiast dla starszych dzieci, główny organizator festynu, Pan Dariusz Smoleń poprowadził turniej piłki plażowej.
Pomiędzy zabawami, grami i konkursami trwającymi do późnego popołudnia wszyscy mogli posilić się hot-dogami, frytkami, ciastem, owocami i innego rodzaju "pychotkami" ufundowanymi przez Radę Sołecką w Stojanowie oraz przez prywatnych sponsorów.
galeria zdjęć

GALERIA ZDJĘĆ

Biblioteka

Biblioteka EuRegioKom

Wystawy

Wystawy zorganizowane przez EuRegioKom

------------------------------------------------

Millenium Pokoju w Budziszynie w Gminie Pieńsk 1018-2018

WYSTAWA W WERSJI ONLINE

Pieńsk dla NiepodległejPieńsk dla Niepodległej 1918-2018
Projekt Równać Szanse '2015

Młodzi odkrywcy powojennej historii hutnictwa miasta Pieńsk - informacje o projekcie

Nawigacja
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
FACEBOOK